Dom z klimatem

Jak działają rozwiązania efektywne energetycznie?

Materiały wideo

„Dom z klimatem” to cyklu materiałów video pokazujących domy energooszczędne i dobre praktyki, które mogą stać się inspiracją dla osób planujących budowę domu.

Każdy odcinek to opowieść o innym miejscu. Pokażemy różne aspekty budowania i użytkowania domów energooszczędnych. „Dom z klimatem” to zbiór dobrych praktyk, a każdy odcinek jest drogowskazem ku energooszczędności. Prowadzącym cyklu jest Maciej Pertkiewicz, architekt i właściciel pracowni architektonicznej.

ODCINEK 1 – „Dom energooszczędny w Milanówku!”

W pierwszym odcinku serii Małgorzata Grzybowska, inwestorka, opowiada o swoich doświadczeniach związanych z budową domu metodą gospodarczą. Kluczową kwestią podczas planowania inwestycji było obniżenie rachunków za ogrzewanie. Czy inwestycja w materiały energooszczędne się zwraca? Czy taniej jest kupić gotowy projekt, czy zlecić pracowni architektonicznej przygotowanie indywidualnego projektu? Zobaczcie pierwszy odcinek „Domu z klimatem”!

ODCINEK 2 – „Dom energooszczędny w Pszczynie!”

W drugim odcinku serii Barbara Zuber, postanowiła przeprowadzić się z Katowic do Pszczyny. Myśląc o nowym domu, zależało jej na wprowadzeniu do projektu szeregu rozwiązań energooszczędnych. Poza zmniejszeniem miesięcznych rachunków, zależało jej również na ograniczeniu zanieczyszczenia środowiska. Sprawdźcie, czy jej się udało.

Kolejne odcinki już niebawem!

Organizatorzy