Aktualności

Sprawdź aktualności na temat budownictwa energooszczędnego!

Powrót

Tajniki budownictwa energooszczędnego – teraz także na YouTube!

Nowy kanał na temat budownictwa energooszczędnego „Dom z klimatem” już dostępny! O rozwiązaniach i tajnikach związanych z ograniczaniem zużycia energii w swoich domach opowiedzą inwestorzy, a więc ci, którzy proces budowy mają już za sobą. Program poprowadzi znany z Polsatu architekt Maciej Pertkiewicz. Zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka „Dom energooszczędny w Milanówku”!

„Dom z klimatem” to internetowy kanał, który powstał w ramach kampanii edukacyjnej Nie trać energii. Kampania przypomina o zaletach budownictwa energooszczędnego, które korzystnie wpływa na komfort, zdrowie mieszkańców i pozwala na obniżenie kosztów eksploatacyjnych domu. W poszczególnych odcinkach inwestorzy, którzy zdecydowali się na dom energooszczędny, opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z budową, ale także o tym, jak mieszka się w takim domu. – Energooszczędność to obecnie silny trend w budownictwie jednorodzinnym. Jednak wokół tego tematu narosło wiele mitów, które – co widać zresztą w pierwszym odcinku – staramy się razem z inwestorami obalić – mówi Maciej Pertkiewicz, znany architekt. – Ci, którzy mają już za sobą proces budowania domu, mogą na chłodno podsumować sam proces i dać wskazówki, które ułatwią życie wielu osobom marzącym o swoich czterech kątach – dodaje. W filmach zobaczymy też ekspertów, porady doświadczonych inżynierów i architektów z wiodących firm z branży budowlanej takich jak Danfoss, H+H, ROCKWOOL czy VELUX z pewnością będą wartościowymi wskazówkami dla inwestorów planujących budowę domu energooszczędnego.

Jednym z wątków pierwszego odcinka serii „Dom z klimatem” są koszty budowy domu energooszczędnego. Małgorzata Grzybowska, inwestorka, opowiada o swoich doświadczeniach związanych z budową domu. Kluczową kwestią podczas planowania inwestycji było obniżenie rachunków za ogrzewanie. Czy inwestycja w materiały energooszczędne się zwraca? Czy taniej jest kupić gotowy projekt, czy zlecić pracowni architektonicznej przygotowanie indywidualnego projektu?

Udostępnij:

Organizatorzy