Dom z klimatem

Jak działają rozwiązania efektywne energetycznie?

Materiały wideo

„Dom z klimatem” to cyklu materiałów video pokazujących domy energooszczędne i dobre praktyki, które mogą stać się inspiracją dla osób planujących budowę domu.

Każdy odcinek to opowieść o innym miejscu. Pokażemy różne aspekty budowania i użytkowania domów energooszczędnych. „Dom z klimatem” to zbiór dobrych praktyk, a każdy odcinek jest drogowskazem ku energooszczędności. Prowadzącym cyklu jest Maciej Pertkiewicz, architekt i właściciel pracowni architektonicznej.

ODCINEK 1 – „Dom energooszczędny w Milanówku!”

W pierwszym odcinku serii Małgorzata Grzybowska, inwestorka, opowiada o swoich doświadczeniach związanych z budową domu metodą gospodarczą. Kluczową kwestią podczas planowania inwestycji było obniżenie rachunków za ogrzewanie. Czy inwestycja w materiały energooszczędne się zwraca? Czy taniej jest kupić gotowy projekt, czy zlecić pracowni architektonicznej przygotowanie indywidualnego projektu? Zobaczcie pierwszy odcinek „Domu z klimatem”!

ODCINEK 2 – „Dom energooszczędny w Pszczynie!”

W drugim odcinku serii Barbara Zuber, postanowiła przeprowadzić się z Katowic do Pszczyny. Myśląc o nowym domu, zależało jej na wprowadzeniu do projektu szeregu rozwiązań energooszczędnych. Poza zmniejszeniem miesięcznych rachunków, zależało jej również na ograniczeniu zanieczyszczenia środowiska. Sprawdźcie, czy jej się udało.

ODCINEK 3 – „Dom energooszczędny w Miedzeszynie!”

W kolejny odcinku serii odkrywamy dom energooszczędny Pana Krzysztofa. To kolejny inwestor, który podczas realizacji projektu zwrócił na aspekt ekologiczny i ekonomiczny budowy domu rodzinnego.

Kolejne odcinki już niebawem!

Organizatorzy