O kampanii

Nie trać energii i zbuduj swój energooszczędny dom!

Eksperci kampanii

Sebastian Brzoza

Sebastian Brzoza

Kierownik Działu Technicznego, od 13 lat związany z firmą Danfoss Poland. Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

Od początku współpracy z firmą Danfoss Poland odpowiada za rozwiązania z zakresu równoważenia i regulacji wodnych instalacji grzewczych i klimatyzacyjnych. Pod opieką jego zespołu znajdują się również rozwiązania z zakresu termostatyki, ciepłownictwa, wodnego ogrzewania podłogowego, pomp ciepła, równoważenia hydraulicznego oraz ciepłej wody użytkowej. Pasjonat nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań nie tylko w dziedzinie instalacji wewnętrznych.

Aleksandra Stępniak

Aleksandra Stępniak

Konsultant ds. efektywności energetycznej. Od ponad 10 lat zawodowo związana z tematami zmian klimatu, ubóstwa energetycznego i efektywności energetycznej. Podczas wieloletniej współpracy z organizacjami pozarządowymi zaangażowana była w liczne projekty edukacyjne z elementami partycypacji społecznej oraz współpracy z samorządami i biznesem. Autorka publikacji, artykułów i analiz na temat zmian klimatu, odnawialnych źródeł energii, efektywności energetycznej, ubóstwa energetycznego oraz polityki klimatycznej i energetycznej. Obecnie, w Danfoss Poland, realizuje projekty dotyczące efektywności energetycznej, głównie budownictwa mieszkaniowego oraz jakości powietrza lokalnego.

Piotr Pawlak

Piotr Pawlak

O energooszczędnym budownictwie wie niemalże wszystko. Kierownik Działu i Doradztwa Technicznego. Od 18 lat jest nieocenionym wsparciem dla ROCKWOOL Polska w dziedzinie technologii izolacyjnych – zajmuje się analizą, doradztwem i szkoleniami z zakresu energooszczędnego budownictwa i materiałów izolacyjnych. Prezes BuildDesk Polska – firmy konsultingowej zajmującej się doradztwem i optymalizacją energetyczną.

Tomasz Kwiatkowski

Tomasz Kwiatkowski

Z wykształcenia inżynier budownictwa, od 16 lat doradza klientom ROCKWOOL w zakresie efektywności energetycznej, akustyki i ochrony przeciwpożarowej. Znawca tematyki związanej z budownictwem energooszczędnym i pasywnym, a także tej związanej z oceną energetyczną budynków. Jest certyfikowanym audytorem ds. świadectw energetycznych, a także uczestnikiem wielu tematycznych for internetowych poświęconych budownictwie i rozwiązaniom z zakresu zrównoważonego rozwoju.

Sławomir Łyskawka

Sławomir Łyskawka

Dyrektor techniczny z firmy  VELUX Polska. Ukończył Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Łódzkiej. Z firmą  VELUX Polska związany od 1994 roku, na początku jako przedstawiciel handlowy, później manager produktu. Współzałożyciel i członek zwyczajny Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki, w którym reprezentuje  VELUX Polska jako firmę wspierającą. Odpowiedzialny za prowadzenie procesów certyfikacyjnych i aprobacyjnych, monitorowanie regulacji prawnych i wymagań normowych, a także nadzór oraz rozwój serwisu technicznego i procedur związanych z jego działaniem. Ekspert z zakresu wiedzy technicznej o oknach dachowych, organizator wewnętrznych i zewnętrznych szkoleń.

Monika Kupska-Kupis

Monika Kupska-Kupis

Architekt z firmy  VELUX Polska. Ukończyła Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych warszawskich pracowniach architektonicznych, gdzie pracowała jako asystent, następnie projektant, a potem szef zespołu projektowego. Uprawnienia zawodowe uzyskała w 2001 roku. Jest członkiem Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP. W firmie  VELUX Polska odpowiada za fachowe wsparcie inwestorów i architektów, zajmuje się także komunikacją z biurami i uczelniami architektonicznymi. Jest ekspertem w zakresie wykorzystania światła dziennego i zrównoważonego budownictwa – energooszczędności, bilansu energetycznego. Aktywnie uczestniczy w wielu międzynarodowych projektach Grupy  VELUX, m.in. Model Home 2020, Daylight Symposium, International  VELUX Award „Light of Tomorrow”.

Robert Janiak

Robert Janiak

Product Manager, z firmą H+H związany od 2010 roku. Doświadczenie zawodowe rozpoczął w 1997 roku jako asystent projektanta konstrukcji budowlanych. Od 1998 roku nieprzerwanie przez 18 lat związany z firmami z branży produkcji materiałów budowlanych, m.in. Xella Polska (Ytong, Silka), Saint-Gobain (Rigips), TIM-EX (podłogi podniesione). Od 2014 odpowiedzialny za product management H+H Polska. Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Poznańskiej oraz studiów podyplomowych organizowanych przez Akademię Leona Koźmińskiego w zakresie zarządzania i marketingu.

Organizatorzy